Depilacja laserowa laserem diodowym LightSheer


 
 

Nadmierne owłosienie stanowi odwieczny problem estetyczny i spędza sen z powiek milionom kobiet na całym świecie. Przez stulecia stosowano najróżniejsze metody usuwania włosów, jednak żadna z nich nie okazała się w pełni skuteczna. Golenie wymaga codziennych zabiegów, wyrywanie włosków pęsetą niezwykłej cierpliwości i precyzji, zabiegi elektrolizy są bolesne i żmudne.

Wprowadzenie w 1994 r. systemów laserowych stanowiło przełom w efektywności zabiegów. Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis ® pozwala na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Daje gwarancję skuteczności oraz oczekiwany efekt po niewielkiej ilości zabiegów. Oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest idealny dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody usuwania zbędnego owłosienia.

Przebieg zabiegu
Każdy włos składa się z trzonu włosa (to, co widzimy na zewnątrz), który osadzony jest w mieszku włosowym (wewnątrz skóry). Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce, znajduje się macierz - aktywnie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczającą jej pożywienia brodawką skórną. Aby usunąć włos należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Światło laserowe wnika we włos, jego trzon, barwnik w nim zawarty pochłania światło, wydziela się ciepło, które jest przewodzone do mieszka włosowego. Jest to tzw. fototermoliza selektywna. W celu usunięcia włosa światło lasera wnika głęboko w skórę właściwą, gdzie energia optyczna z wiązki laserowej jest wybiórczo absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie (melaninę), co powoduje szybkie ogrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego tak, że następuje uszkodzenie mieszka włosowego. Wynikiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji i nieodrastanie. W laserze diodowym LightSheer czas trwania impulsu laserowego jest wystarczająco długi, aby dokładnie zniszczyć mieszek włosowy, a jednocześnie na tyle krótki, aby ograniczyć zjawisko przenoszenia ciepła do otaczającej mieszek włosowy tkanki.

Kilka informacji o laserze
Laser diodowy Light Sheer firmy Lumenis
Laser ten posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydawany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (U.S. FDA Food and Drug Administration) - honorowany na całym świecie, oraz wszelkie certyfikaty wymagane w krajach Unii Europejskiej.

Przygotowanie do zabiegu
Włosy w obrębie depilowanej powierzchni powinny być zgolone.
Przed zabiegiem włosów nie można wyrywać pęsetą, woskiem, depilatorami - w przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, w przypadku ciała - 6 tygodni. Można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem - choć należy zaprzestać używania tego kremu na tydzień przed zabiegiem.
Przed zabiegiem

Pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzany jest krótki wywiad, oceniany zostaje stan skóry, określany jej typ oraz rodzaj włosa - są to podstawowe informacje pozwalające dopasować parametry lasera indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Po zakwalifikowaniu do zabiegu zostaje przeprowadzona próba laserowa, indywidualnie dla każdej części ciała.
ZARÓWNO KONSULTACJA JAK I PRÓBA LASEROWA SĄ W NASZYM GABINECIE PRZEPROWADZANE BEZPŁATNIE!

Po zabiegu
Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtarzać co 4 – 6 tyg. - w zależności od części ciała i cech indywidualnych.
• Przez okres ok. 4 tyg. nie można się opalać i należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych (zalecane stosowanie kremów z wysokim filtrem).
• Nie wolno stosować leków światłouczulających, ziół (dziurawca, nagietka) oraz peelingów i kremów złuszczających (przez ok. 2 tyg. po zabiegu).
• Kilka dni po zabiegu nie używać kosmetyków na bazie alkoholu oraz mydła.
• Nie wolno wyrywać włosków pęsetą, woskiem, depilatorem - może to osłabić efekty kolejnego zabiegu, można natomiast bez ograniczeń odrastające włoski golić i przycinać.
• Stosować krem Alantan lub Bepanthen.
Należy pamiętać, że każda skóra reaguje indywidualnie na wszelkie zabiegi. Naturalnym objawem mogącym wystąpić po zabiegu jest czasowe zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe ustępujące z reguły po kilku godzinach. Sporadycznie zdarzają się nieznaczne odbarwienia skóry, które ustępują po kilku dniach. W przypadku nadwrażliwej skóry mogą utrzymać się do kilku tygodni.

Przeciwwskazania:
• ciąża,
• opryszczka - w przypadku depilacji włosków nad górną wargą,
• przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów,
• choroby: nieuregulowana cukrzyca, epilepsja, bliznowce, bielactwo, łuszczyca,
• skłonność do przebarwień, obecność znamion barwnikowych,
• stosowanie ziół światłouczulających - dziurawca i nagietka (należy zaprzestać na co najmniej 2 - 3 tyg. przed zabiegiem),
• stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem),
• świeża opalenizna,
• depilacja woskiem, depilatorem, pęsetą (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem),
• peeling (należy zaprzestać na 1 tydz. przed zabiegiem),
• kolor włosów - siwe i rude nie reagują na światło lasera ze względu na brak melaniny we włosie.